Ważne kwestie tyczące makijażu

Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany rejon  i myślisz, że nigdy nie nauczysz się go poprawnie robić?

Zamiast od razu zakładać własną porażkę, zacznij próbować, bo to właśnie praktyka tworzy specjalistę. A ów rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na trudny. W rzeczywistości, gdy już ogarniesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to choćby w czasie podróży pociągiem do pracy.

https://www.makijaz.info.pl/kim-jest-wim-hof-poznaj-tworce-metod-zdrowego-stylu-zycia/

Daruj sobie jednak nieco czasu na owe szkolenia. Jeśli trzymasz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, gdy za kilka minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wówczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i zobacz, jakie wrażenie robią twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyszkolić się zaznaczać ich naturalny zarys i ogólny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, kształt twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyraźniejszej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale zanim rozpoczniesz nabywanie i próbowanie owych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu opanowywać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz też nakładać na brwi niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest natomiast tak wiele. Trudno rzec, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najlepsza. Wypróbuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie limituj się tylko do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej dużo lepszy wynik osiągniesz w momencie, jak pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybieramy kolor podkładu. Chcąc otrzymać jak najbardziej naturalny efekt, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Popatrzmy, jakie mamy opcje do wyboru.  Potem zastosujmy się do poniższych porad, by sięgnąć po produkt, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samodzielnie określić jej ogólny typ. Wyodrębniamy trzy zasadnicze rodzaje cery. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, koniecznie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zazwyczaj jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, stąd każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz powinnaś przetestować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli wszelako już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w zrobionym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, ażeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest sprawdzać podkład poprzez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy harmonizuje on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z ukrywaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Świetnie maskują zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, wystrzegajmy się podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie wyeksponują niedoskonałości naszej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.